Severní Kypr
Severní Kypr
Severní Kypr > Vítejte
Odkazy
SEVERNÍ KYPR
Cyprus44 nabízí zajímavé tipy na dovolenou v Severokyperské turecké republice.

Severní Kypr

Vítejte! Zdraví vás Izzet Zorlu, zakladatel internetových stránek Cyprus44, komplexního a nesmírně užitečného cestovního průvodce Severním Kyprem.

Autor tohoto webu samozřejmě nehovoří česky, případné dotazy však můžete zaslat Janovi na adresu . Obracíte se na člověka, který Severní Kypr navštívil a oblíbil si jej. Pokud to bude v jeho silách, rád vám poskytne požadovanou informaci.

Cyprus44 nabízí zajímavé tipy na dovolenou v Severokyperské turecké republice. Jsou zde všeobecné informace o Kypru a jeho podnebí (počasí), informace o severokyperských městech a památkách, leteckém spojení do Larnaky a na severokyperské letiště Ercan, nabídka hotelů v severokyperské Kyrénii včetně hotelů Acapulco a Dome, ale také rady pro ty, kdo uvažují o koupi nemovitosti na Severním Kypru, a mnoho dalšího.

Představte si ostrov plný pohody a krásy, u jehož zrodu stáli antičtí hrdinové a cenili si jej Římané, Byzantinci a Benátčané. Představte si zemi, kde slunce svítí 300 dnů v roce, s vysokými horami, členitým pobřežím a kilometry písčitých pláží bez lidských davů. Ale nemusí zůstat jen u představ - na Severním Kypru je tohle vše skutečností.

Severní Kypr, to je zajímavá dovolená v poklidném Středomoří, kde lze odpočívat na nesčetných plážích Středozemního moře nebo putovat po starobylých klášterech na úbočích hor. Na některém z malebných míst můžete v přívětivé restauraci poobědvat čerstvou místní produkci nebo si dát osvěžující nápoj v přístavní kavárně. Především si však užijte vstřícnost severokyperských obyvatel, kteří vás rádi uvítají ve svém ostrovním domově.

Hledáte dobrodružství a vzrušení? Severní Kypr nabízí milovníkům adrenalinu vzrušení vodních sportů v teplých vlnách Středozemního moře, napínavé potápění mezi skalisky a jedinečný paragliding z hor na pobřeží. Je málo míst, kde lze ráno hrát v horách golf, odpoledne se prohánět na plachetnici a večer závodit na motokárách. Severní Kypr takovým místem je!

Pokud máte zájem o památky, přijdete si na Severním Kypru na své, ať už navštívíte neolitická naleziště, zbytky nádherných římských komplexů na mořském pobřeží, křižácké hrady trůnící vysoko v horách nebo kláštery s freskami nesmírné kulturní hodnoty.

Milovníci přírody najdou v severokyperské krajině skutečně zajímavá místa. Vydejte se za nedotčenou krásou pohoří Pentadaktylos, kde se třepetají motýli a vzduch se plní zpěvem ptáků. Objevujte zátoky a jeskyně členitého pobřeží nebo buďte při tom, když se čerstvě vylíhlé želvy derou ze svého písčitého hnízda, aby se poprvé ponořily do mořských vln na poloostrově Karpaz.

Severní Kypr, místo k ideální dovolené. Cyprus44, nejlepší průvodce Severním Kyprem!

Užitečné odkazy

Cyprus44 v angličtině
www.cyprus44.com

Wikipedia - Severokyperská turecká republika http://cs.wikipedia.org/wiki/Severokyperská_turecká_republika