Počasí na Severním Kypru
Severní Kypr
Severní Kypr > Počasí na Severním Kypru
Odkazy
SEVERNÍ KYPR
Cyprus44 nabízí zajímavé tipy na dovolenou v Severokyperské turecké republice.

Počasí na Severním Kypru


Poloostrov Karpaz

Severní Kypr se svou mírnou zimou a horkým létem představuje pro většinu návštěvníků z Evropy ideální podnebí. Letní dny od poloviny května do poloviny října jsou dlouhé, slunečné a teplé, ideální pro výpravy podél severního pobřeží nebo lenošení u bazénu pronajaté vily či hotelu. Od prosince do února panuje na Kypru mírné a vlhké počasí vhodné pro návštěvu památek v Kyrénii či severní části Nikósie.

Teploty vzduchu na Severním Kypru

Během května se začíná oteplovat, teploty přesáhnou hranici 25 °C a postupně vzrůstají až do července, který je na Severním Kypru nejteplejším měsícem. V tomto období vystoupá rtuť teploměru až na 40 °C. V noci teplota často klesne na velmi příjemných 21 °C, při nichž se ve svém hotelu nebo pronajaté vile pohodlně vyspíte. Ještě v říjnu dosahuje denní teplota až 26 °C, takže si můžete s celou rodinou užít dostatek tepla a slunečních paprsků i během podzimních prázdnin. Teprve v polovině listopadu teplota vzduchu na Severním Kypru klesá k nižším hodnotám, ale již v polovině března se vzduch opět ohřívá.

Počasí na Severním Kypru v létě

Léto na Severním Kypru, to je jedna řada nádherných teplých dní. V červenci a srpnu sice bývá velmi teplo, ale nablízku je vždy turecká kavárna, která vás osvěží sklenicí chladného vína či piva. Přirozenou regulaci teploty na severním pobřeží zajišťuje příjemně chladivý mořský vánek. Můžete také vystoupit do větší nadmořské výšky severokyperského horského pásma, kde je vzduch chladnější, a dopřát si potěšení, jež skýtají nádherné výhledy do severokyperské krajiny.

Počasí na Severním Kypru v zimě

Jaký rozdíl oproti skličující šedi zimní Evropy! Severnímu Kypru je i v lednu denně dopřáno až šest hodin blahodárného slunečního svitu. Zimní teploty zřídkakdy klesnou pod 5 °C a sníh, který tu a tam pokryje horské svahy, vzápětí roztaje. Denní teploty dosahují příjemných 16 °C, takže ani občasný déšť není na obtíž. Úhrn srážek je na Severním Kypru nižší než jinde ve Středomoří, činí jen 500 mm. Více srážek, až 750 mm, spadne na úbočích pohoří Beşparmaklar/Pentadaktylos, které oblačnost zastaví a chrání tak před srážkami město Kyrénii, v němž po většinu roku panuje slunečné a suché počasí.

Koupě nemovitosti na Severním Kypru

Pokud vás teplé podnebí zlákalo ke koupi nemovitosti na Severním Kypru, nevydávejte se pátrat v žáru července a srpna! Přijeďte na podzim nebo na jaře, kdy je počasí mírnější, a prohlédněte si volné nemovitosti bez obav ze slunečního úpalu.