Letecké spojení se Severním Kyprem
Severní Kypr
Severní Kypr > Letecké spojení se Severním Kyprem
Odkazy
SEVERNÍ KYPR
Cyprus44 nabízí zajímavé tipy na dovolenou v Severokyperské turecké republice.

Letecké spojení se Severním Kyprem

Většina z těch, kdo cestují na Severní Kypr ze střední Evropy, využije přímého leteckého spojení z Prahy či Vídně do Larnaky v jižní části Kypru a na Severní Kypr pokračuje po silnici. Chcete-li letět až na Severní Kypr, nejspíše naleznete spojení na mezinárodní letiště Ercan. Na Severní Kypr se lze dopravit také trajektem z Turecka.

Letiště Larnaka, Kypr

Z Prahy a Vídně existuje přímé spojení na letiště v Larnace v jižní části Kypru. Pokud přistanete v Larnace, nejsnazším způsobem, jak se dopravit na Severní Kypr, je zajistit si taxi. Je to skutečně pohodlné - severokyperská taxislužba vás vyzvedne na letišti a zaveze přímo do vašeho hotelu či vily na severní straně ostrova. Řidič za vás také vyřídí všechny formality na hranicích! Hranici lze překročit i s vozem pronajatým na letišti v Larnace, v takovém případě však musíte na hraničním přechodu zaplatit severokyperské povinné ručení. Taxi je mnohem jednodušší - cesta na hranici v Nikósii trvá pouhých 30 minut.

Mezinárodní letiště Ercan, Severní Kypr


Mezinárodní letiště Ercan, Severní Kypr

Česká republika ani okolní země nemají s letištěm v Ercanu přímé letecké spojení. Všechna letadla mířící na Severní Kypr musí nejprve přistát v Turecku a teprve poté pokračovat na letiště Ercan. Na Ercan směřuje více než devadesát letů týdně, přičemž hlavními leteckými společnostmi, které zajišťují spojení se Severním Kyprem, jsou Turecké aerolinie, Kyperské turecké aerolinie a Atlas Jet. Z Velké Británie nabízí spojení na Severní Kypr přes Turecko londýnská letiště Stansted, Gatwick a Heathrow. Většina letadel z Londýna přistává na Severním Kypru večer, přestup v Turecku obvykle netrvá déle než hodinu. Pokud letíte s Kyperskými tureckými aeroliniemi, obvykle po mezipřistání v Turecku pokračujete stejným letadlem. Let z Turecka na Severní Kypr trvá necelých devadesát minut. Z Německa se obvykle cestuje přes Istanbul s navazujícím spojem na letiště Ercan v tentýž den.

Cestovní doklady požadované Severokyperskou tureckou republikou

Cestujete-li na Severní Kypr, jste povinni se prokázat platným cestovním pasem. Občané EU nemají vízovou povinnost, bezplatnou obdobu turistického víza obdržíte na zvláštním listu papíru na hranicích. Na vyzvání jste povinni doložit datum svého příjezdu do země.